Dil Seçiniz
WhatsApp
İletişim Bilgileri

Yazım Kuralları

Yazım Kuralları

1.ANISF'in çalışma dilleri Türkçe ve İngilizce'dir.

2. ANISF'te sunulacak bildirilerin daha önce başka bir etkinlikte veya etkinlikte yayınlanmamış veya sunulmamış olması gerekir.

3. Katılımcıların tek başına veya ortak yazarlarıyla birlikte en fazla 2 bildiri gönderme hakkı vardır. Bu kuralın dışındaki bildiriler reddedilecektir.

4. Eksik (araştırma veya inceleme) çalışmalar uygun değildir.

5. Bildiriler Bilim ve Hakem Kurulunda en az 2 hakem tarafından değerlendirilecektir. Hakemlerden ikisinin olumlu karar verdiği yazılar kabul edilecektir. İki hakem tarafından reddedilen yazılar reddedilecek, hakemlerden birinin olumsuz rapor verdiği yazılar üçüncü hakeme gönderilecek ve üçüncü hakemin kararına göre Düzenleme Kurulu tarafından nihai karar verilecektir.

6. ANISF etkinliğinde sunulacak bildirilere ilişkin özetler Microsoft Word Programı kullanılarak standart düzende, Times New Roman karakterinde, 12 punto, 1,5 satır aralığında, iki yana yaslı olarak yazılmalı ve sayfa numarası iki yana yaslı olarak verilmelidir. altta ve ortada.

7. Özetler "genişletilmiş" olmalı ve anlatım 400-600 kelime aralığında olmalıdır. Çalışmanın Türkçe ve İngilizce özet ve başlığı bulunmalıdır. Genişletilmiş özetler “amaç, yöntem, bulgular, orijinal değer ve sonuç” başlıkları altında hazırlanmalıdır. Ayrıca anahtar kelime bölümü için en az 3 en fazla 5 kelime yer almalıdır.

8. Burada belirtilen koşullara uymayan bildiriler hakem değerlendirmesine gönderilmeden reddedilecektir. Hakem değerlendirmesi sırasında belirtilen koşullara uymayan bildiriler reddedilecektir.

9.Bildiri şablonunu indirmek için tıklayınız!